ورود به بانک پرسش و پاسخ
بنر
بنر
بنر

مطلب ذیل مربوط به کتاب تدابیر بارداری و شیردهی از کتاب های مجموعه آموزشی دکتر حسین روازاده است که مطالعه می فرمایید:

1ـ تغذیه در دوران بارداری

از آنجایی که کودک از خون مادر و غذای او استفاده کرده و پرورش می‌یابد، باید غذای خانم حامله غنی و کامل باشد تا از یک طرف احتیاجات بدن خودش را تأمین کند و از طرف دیگر مواد غذایی مورد نیاز کودک را در اختیارش قرار دهد.

 

با وجود افزایش شیوع آلرژی به بادام زمینی و مغزهای درختی، راهکارهای فعلی به طور واضحی مشخص نمی کنند که آیا شروع این مواد آلرژن در اوایل زندگی و حتی در دوره جنینی، تأثیری (‌مثبت یا منفی) بر خطر آلرژی نسبت به آن ها دارد یا خیر. پژوهشگران در این مطالعه به بررسی رژیم غذایی زنان در «مطالعه دوم سلامت پرستاران» و سپس گزارش های مربوط به آلرژی غذایی در 8205 فرزند این زنان پرداختند (که 140 مورد آلرژی به بادام زمینی و مغز های درختی در آن ها اثبات شد). تقریباً 76% مادران از بادام زمینی و مغزهای درختی استفاده می کردند و عموماً با باردار شدن تغییری در میزان مصرف این مواد ایجاد نمی شد.

 

عوامل مختلف اثرگذار بر سلامت مسافران هوایی

* استرس مسافرت با هواپیما

پرواز با هواپیماهای مسافربری در بیشتر موارد راحت و بسیار مطمئن است. با این حال هر مسافرت هوایی چه کوتاه باشد یا دراز مدت استرس هایی را بر همه مسافران تحمیل می کند.

 

العلم علمان ،علم الابدان و علم الادیان

نسخه شفای اعراض حمد و سپاس شافی حقیقی است.

آب، روغن و نمک سه عنصر مهم تشکیل دهنده بدن آدمی هستند؛ این سه ماده اصلی مثلث الکیان نامیده شده که ریشۀ آن از 4 عنصر به نام مربع الطبایع اخذ گردیده است که اگر این سه عنصر درست باشد بدن انسان در ماه صیام سلامت و قدرتمند است

 

ترجمه: فاطمه افروغ/از دمنوش‌ها و عرقيات تا معجون زنجبيل

نفخ کردن يکي از شايع‌ترين مشکلات گوارشي است که براي خيلي از افراد بعد از خوردن غذاهاي مختلف ايجاد مي‌شود. رعايت 9 توصيه زير، احتمال بروز اين مشکل گوارشي را به حداقل مي‌رساند.

 

پس فرمودند: «ای مأمون! بهترین چیزی که مسواک به آن نمایی لیف اراک باشد و آن چوبی است که از طرف مکّه می‌آورند پس مسواک به آن جلای دندان می‌دهد و بوی دهن را طیب می‌کند و محکم می‌گرداند لثه را و نافع است چرک دندان را و زایل می‌گرداند زردی او را.

 

 

امروزه در کشور های توسعه یافته عده کمی از افراد دچار کمبود های تغذیه ای هستند ولی مصرف مکمل های غذایی همچنان یک بازار چندین میلیارد دلاری را به خود اختصاص می دهد. به منظور بررسی رابطه بین مصرف مکمل های غذایی و مرگ و میر در زنان سالمند،محققان به تحلیل داده های مربوط به مصرف مکمل ها توسط 38772 فرد شرکت کننده در مطالعه سلامت زنان آیوا ( با میانگین سنی 62سال درابتدای مطالعه) بین سالهای 2008-1986 پرداختند.

 

از افراط در مصرف شکر و گوشت تا عادت به آدامس و فست‌فود

حتما شما هم اين باور قديمي‌ها را شنيده‌ايد که مي‌گويند «پنير خالي نخور؛ خنگ مي‌شي!» اما آيا واقعا خوردن پنير سرشار از کلسيم، بدون نان و گردو يا هر چيز ديگري باعث خنگ‌شدن ما مي‌شود؟ واقعيت اين است که سازمان غذا و داروي آمريکا (FDA) ليست برخي از خوراکي‌هايي که مصرف مداوم آنها باعث کند شدن ذهن مي‌شود را معرفي کرده است اما اسمي از پنير در اين ليست نسبتا کوتاه به چشم نمي‌خورد...

 

با توجه به هفته سلامت و شعار "فشار خون را جدی بگیریم" توصيه بهداشتي ذيل تقديم مي گردد

براي افراد داراي فشار خون بالا موارد ذيل توصيه مي شود:

1- نمک دریا را از مراکز مورد تایید تهیه و میل کنید و در غذاهایتان هم استفاده کنید .به هیچ عنوان از
نمک های صنعتی موجود در بازار استفاده نکنید.

2-از دم کرده برگ زیتون روزی دوفنجان استفاده کنید.

 

در دوران بارداری کرم های سفید کننده منع مصرف بیشتری دارند و استفاده از آنها به دلیل آثار ناشناخته‌ای که روی جنین دارند توصیه نمی شود.

 

 

اگر مبتلا به ترک پاشنه هستید هنگام استحمام از سنگ پا استفاده کنید. استفاده از این وسیله باعث از بین بردن پوسته های اضافی پاشنه شده و زمینه را برای ترمیم پوست این قسمت فراهم می کند.

 

دکتر محمد علی نیلفروش زاده

رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی – دانشگاه علوم پزشکی تهران

اگرچه عوارض تزریق فیلرها امر شایعی نیست ولی احتمال بروز آن در هر نوعی از فیلرها وجود دارد. با توجه به این که فیلرها ماده خودی در بدن محسوب نمی شود می توانند پاسخ های متفاوتی از سیستم ایمنی را برانگیزند. عوارض جانبی فیلرها به طور کلاسیک در سه دسته طبقه بندی می شوند:

 

یبوست در تمام دوران به خصوص در دوران بارداری به علت مجاورت رحم با روده بزرگ و تجمع مواد زائد در اطراف رحم و در ‌‌نهایت آسیب رسیدن به جنین بسیار مضر است.

 

العلم علمان: علم الادیان و علم الابدان
در آستانه ماه مبارك رمضان توصيه هاي بهداشتي ذیل جهت رعایت شما روزه داران محترم تقدیم می گردد تا ان شاء الله با رعایت این نکات و در نتیجه تندرستی شما عزیزان، امکان بهره مندی بیشتر از معنویات این ماه مبارک فراهم گردد:
1- قبل از شروع ماه رمضان با گرفتن روزه های مستحبی يا قضا، بدن خود را برای يک ماه روزه داری، كم كم آماده نماييد یا این که نزديك ماه رمضان صبحانه را كامل ميل كنيد ولي ناهار نخوريد يا ناهار را خيلي سبك ميل نماييد و خوردن آن را به تاخیر بیاندازید تا اینکه ناهار کم کم به طرف عصر کشیده شود و معده عادت نمايد. 2- با توجه به اين كه معده انسان در طي خواب، فعاليت ندارد ولي روده در طي خواب به فعاليت خود ادامه مي دهد بنابراين هيچ گاه با شكم پر نبايد خوابيد؛ چرا كه اين امر باعث فساد غذا در معده و عدم هضم صحيح مي گردد. بايد بسته به نوع غذايي كه ميل مي كنيد و با توجه به توان معده خود در هضم غذا، حدود يک الی دو ساعت بعد از غذا خوردن، حتماً بيدار باشيد.

 

امروزه که آمار تک فرزندی و دو فرزندی از فراوانی بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است، والدین به دنبال تدابیری جهت انتخاب جنسیت بچه خود هستند، غافل از آنکه هر آنچه خالق مهربان برای مان درنظر بگیرد، قطعاً بهترین خیر برای مان در همان می باشد و راهکاری که صد در صد جنسیت جنین را با انتخاب والدین تضمینی تعیین نماید وجود ندارد.

 

آب مرواريد چيست ؟
به از بين رفتن شفافيت و كدر شدن عدسي چشم انسان، آب مرواريد و در اصطلاح علمي آن كاتاراكت گفته مي شود. كه باعث كاهش بينائي  مي گردد.با افزايش سن احتمال اين بيماري هم بالا مي رود.

 

یکی از روشهای جلوگیری از بارداری که امروزه دامن گیر خانمها گردیده است، استفاده از قرصهای ضد بارداری می باشد.
این قرصهای ضد بارداری خوراکی به گروهی از داروهای خوراکی به شکل قرص گفته می‌شود که برای پیشگیری از بارداری مصرف می‌شوند.

 

فتق زمانی رخ می دهد که دیواره عضلانی تشکیل دهنده شکم در یک نقطه ضعیف شده و بخشی از حلقه های روده از بین این شکاف بیرون می زنند و سبب ایجاد یک توده می شوند که روی پوست قابل مشاهده می باشد.

 

امروزه ديابت يکي از شايع ترين بيماريهاي مزمني است که بشر را گرفتار کرده است.
اولین بار بقراط دیابت را در طب سنتی تحت عنوان دیابتوس مطرح کرده است و به دو نوع گرم و سرد تقسیم بندی شده اند که گرمش به دیابت تیپ 1 امروزی و سردش به تیپ 2 امروزی نزدیک تر است و علتش را فقط قند نمی دانستند و مکانیسم خیلی پیچیده ای را توضیح می دهند. البته همه مزاجها در معرض دیابت هستند و مخصوص یک نوع مزاج نیست.

 

به مناسبت هفته بدون دخانیات

چهارم تا دهم خرداد ماه

اگر اعتیاد به سیگار دارید و خواهان سلامتی خود هستید، آنرا فوراً ترک کنید.
برای ترک سیگار راه حل راحتی است. اگر یک فرد مثلا روزی بیست عدد سیگار می کشد باید بیست پاکت سیگارهای متفاوت تهیه نماید و در یک پاکت خالی از هر کدام یکی بگذارد و در طی روز هر بار خواست سیگار بکشد از آن پاکت یکی در بیاورد تا هر بار یک نوع جدید باشد. اگر این کار را ادامه دهد قبل از اینکه این بیست پاکت تمام شود، وسطش می برد و بدن دیگر قبول نمی کند. این یکی از ساده ترین راه هاست.

 

پروستات يكي از اعضاي ويژه مردان است. معمولاً به اندازه گردو بوده و پايين‌تر از مثانه در لگن قرار گرفته است. پروستات قسمت ابتدايي مجراي ادراري آقايان را احاطه مي‌كند.
پروستاتيت عفونت پروستات مي‌باشد كه بيماري ويژه مردان جوان (بين 20 تا 40 سالگي) است.
دو نوع حاد و مزمن دارد.

 

شاید شما هم با خانمهای متعددی رو به رو شده باشید كه از اختلالات دوره ماهانه شكایت دارند و نمی دانند چه کاری انجام دهند و البته در این میان حتی برخی از دختران به دلیل بی اطلاعی از اهمیت موضوع آن را با مادرشان نیز در میان نمی گذارند تا چه برسد به مراجعه به پزشك متخصص.

 

واريکوسل يا واريسی شدن عروق بيضه شايعترين بيماری مردان پس از بلوغ می باشد و 10درصد مردان بالغ به آن مبتلا می باشند. واريکوسل شايعترين عامل ناباروری مردان می باشد. سن شروع بيماری معمولاً در زمان بلوغ و يا بلافاصله پس از بلوغ می باشد ولی در سن کمتر يا سن بالا نيز ممکن است ايجاد گردد.

 

یکی از بیماریهایی که امروزه دامنگیر دختران و زنان ما شده است وجود انواع فیبروم های رحمی می باشد. برخی مواقع این مشکل به صورت خانوادگی در مادر و دختران خانواده بروز می کند و در صورت عدم درمان حتی ممکن است منجر به ناباروری و مشکلات و عوارض دیگری گردند که با توجه به رواج زیاد این گونه مشکلات زنان، افراد بیش از گذشته نگران دچار شدن به این بیماری هستند. لذا رعایت توصیه ها و تدابیر مربوطه برای پیشگیری از ایجاد فیبروم های رحمی بسیار ضروری می باشد.

 

قابل توجه کاربران محترم: روش درمان رفع سکسکه در ادامه این مطلب درج شد

سکسکه علل مختلفی دارد که بسته به نوع علت درمان و تدابیر مربوطه به شرح ذیل وجود دارد:
1- علت: ممکن است به دلیل خوردن چیزی تند و تیز مثل فلفل ایجاد شود.

 

 

پیامبر اعظم (ص):
خداوند متعال انسان قوی و نیرومند را دوست دارد. (بحار الانوار : 64 / 184)

ورزش حرکتی ارادی است که منجر به تنفس عظیم و متواتر می شود و استعمال معتدل و به موقع آن مانع بیماری است.
حکیم بزرگ ابو علی سینا در خصوص ورزش می گوید، ورزش تنها چیزی است که باعث انعاش حرارت غریزی بدن می شود یعنی همچون خاکستر زیر آتش که با باد زدن شعله ور و برافروخته

 

 

درخت انگور درختی است بالا رونده و میوه قدیمی انسانهاست. البته ترکیب انگور همیشه ثابت نیست و بستگی به زمین، آب، نژاد گیاه و رسیدگی انگور دارد.
انگور حاوی ویتامینهای  A، B1، B2،C   است. شیرینیهای انگور به اشکال گلوکز، می‌باشد. در ضمن حاوی مواد معدنی و ازته است .
انگور به قدری عوامل مؤثر دارد که می‌توان آن را یک داروخانه طبیعی نامید. انگور، تصفیه کننده خون و ملین مزاج است.
غذای خوبی برای مبتلایان به اوره خون و اسیدوز است. از نظر تولید حرارت، هر کیلو انگور معادل

 
برچسب ها: عسلآب چشمهدستگاه کبدیکبدسرطانپیشگیریسرطان کبدمسمومیتگشنیزروغن ضد سرطانگل گاو زبانآشگردوبادامپستهآب جوشیدهسبزی تازهسلامت کبدبیماری های کبدبیماریهاعرق کاسنیآب گرمپیشگیری از بیماریآب سالمآبلیموسالادتغذیه ی سالمتقویت قلبظروف سالمشربت عسلمغزهاآب عسلآب هویجاسفناجآویشنحب کبدبادام شیرینبیماریحب درد عرق رازیانهشربت زنجبیل و عسلماءالشعیرکاهوعامل بیماریبیماری جسمیآب میوهدرمان سرطانپیشگیری از سرطانخاکشیرتغذیهمغزیجاتآب چاه مغزپستهلیمو ترشضد سرطانماءالجبنآب پنیرسموم کبدتقویت کبدنمک سالمتدابیر حفظ سلامتیتدابیر تغذیهسبزی خرفهتغذیه سالمگسترش سرطانسلول های سرطانیخشکی کبددم کرده گل گاوزبانمغز بادامفواید مغز باداممسمومیت کبدیتدابیر مربوط به سرطانی هاتغذیه ی سرطانی هابیماران سرطانیبیمار سرطانی

بیماران سرطانی با رعایت تدابیر ذیل می توانند به بهبود وضعیت شان بسیار کمک نمایند. ضمناً در صورتیکه تمایل دارید تحت درمانهای طب سنتی قرار بگیرید با همه مدارک پزشکی با هماهنگی قبلی به مطب مراجعه نمایید.
1-    تغذیه سالم داشته باشید و مخصوصاً آب، نمک و روغن سالم مصرف نمایید و از مصرف غذاهای کارخانه ای به علت دارا بودن مواد نگهدارنده و افزودنیهای شیمیایی بپرهیزید.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 4

معرفی

دکتر حسین روازاده

دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

زبان سایت

English Arabic French German Turkish Persian

جستجو گوگلدر سايت احياي سلامت
در كل اينترنت

تبلیغات

به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.

سایت رسمی دکتر روازاده , طب سنتی و حجامت و احیای سلامت و درمان مشکلات ناباروری

مرجع طب سنتی و دارو های گیاهی ، خواص حجامت مورد تایید دکتر روزاده

خواص حجامت و خواص زالو درمانی , درمان زود انزالی و مشکلات ناباروری مورد تایید دکتر روازاده