ورود به بانک پرسش و پاسخ
بنر
بنر
بنر

مطالعات جدید مرکز سرطان سن سیناتی آمریکا نشان می دهد ظروف پلاستیکی یکی از دلایل ابتلا به سرطان پروستات است. مشاهده ماده BPA در ادرار مهم ترین نشانه ابتلا به این بیماری است و ظروف پلاستیکی و بسته بندی های مواد غذایی مهم ترین عامل ورود این ماده شیمیایی به بدن است.

 

جشن پوریم؛ رقص یهود در هولوکاست ایرانیان + تصاویر

این مطالب از سایت مشرق نیوز برگرفته شده است و کلیه حقوق این سایت محفوظ است.

از جشن پوریم چه می دانید؟ هولوکاست واقعی را یهودیان در کجا و علیه چه کسانی اجرا کردند؟ آیا از کشتار ده ها هزار ایرانی به دست یهودیان اطلاعی دارید؟ آیا روز "13 بدر" نوروز و خروج از خانه ها ریشه در قتل عام ایرانیان باستان دارد؟ با گزارش ویژه مشرق از پایکوبی صهیونیست ها در سالروز کشتار ایرانیان همراه شوید.

سیزده بدر" روز جشن یهود به مناسبت کشتار 500 هزار ایرانی، که یک دوازدهم جمعیت وقت کشور بوده است"

 

شواهد قبلی مطرح کننده آن هستند که بتابلوکرها، دیورتیک ها و استاتین ها خطر ایجاد دیابت جدید را افزایش میدهند. در این تحلیل مجدد روی داده های کارآزمایی تصادفی شده شاهددار NAVIGATOR، پژوهشگران به ارزیابی این نکته پرداخته اند که آیا مصرف بتابلوکرها، دیورتیک های تیازیدی، استاتین ها یا کلسیم بلوکرها در بیش از 9300 بیمار مبتلا به اختلال تحمل گلوکز و عوامل خطر قلبی – عروقی با ایجاد دیابت جدید همراهی دارد یا خیر.

 

BBC Health: سازمان جهانی بهداشت در گزارش سال 2014 خود هشدار داده که موج سرطان در راه است و شمار مبتلایان به سرطان در دنیا تا سال 2035 به سالانه 24 میلیون نفر خواهد رسید که نیمی از این موارد قابل پیشگیری هستند، به شرط آنکه دانش پزشکی برای پیشگیری از سرطان اهمیت داده شده و به کار گرفته شود.

 

بوی پاسخ بدن به بیماری

Live Science : نتایج یک مطالعه از سوئد حاکی از آن است که انسان می تواند بیماری را بو بکشد یا حداقل بویی متمایز را در عرق افردی که سیستم ایمنی بسیار فعال دارند تا به عفونت خود پاسخ دهند، تشخیص دهند. در این مطالعه، به 8 فرد سالم لیپوپلی ساکارید، یک توکسین باکتریایی که پاسخ قوی سیستم ایمنی را تولید می کند یا آب نمک (که هیچ تأثیری روی سیستم ایمنی نخواهد گذاشت) تزریق شد

 

شاید بارها و بارها این نکته تذکر داده شده است که تغذیۀ مادر در دوران شیردهی تا چه حد در سلامت فرزندش مؤثر است. مادر هر آنچه که می خورد  و می‌آشامد با شیر او در رابطۀ مستقیم است. چگونه می‌شود که مادر انواع و اقسام نوشیدنی‌های پر از اسانس های شیمیایی، چیپس، پفک، نوشابه، مرغ های ناسالم و روغن های نامناسب و ... را استفاده کند و در سلامت فرزندش تأثیر مستقیم نگذارد.

 

مصرف آجیل با چاقی و سندرم متابولیک ارتباط معکوس دارد. محققان با بررسی 803 بزرگسال و بررسی ارتباط بین مصرف گردو و سندرم متابولیک و چاقی دریافتند هرچه مصرف آجیل مخصوصاً گردوی درختی و بادام زمینی بیشتر باشد احتمال چاقی و سندرم متابولیک کمتر است.

PLOSONE January 82013،

منبع: نشریه نوین پزشکی | شماره565 | 1 بهمن 92

 

 

اگرچه تفاوت اندکی دراحساس خوب بودن و سلامت روان، میان افرادی که صاحب فرزند هستند و آنهایی که فرزندی ندارند، وجود دارد اما با در نظر گرفتن متغیر های زمینه ای، زندگی افرادی که صاحب فرزند هستند لذت بخش تراست و احتمال اینکه افراد صاحب فرزند، ثروتمند تر، تحصیلات بالاتر،مذهبی تر و سالم تر باشند، بیشتراست.

 

در فرهنگ ایرانی اسلامی حداقل سه روز اول زایمان به خاطر سوءمزاج به نوزاد مطلقاً شیر نمی دادند. مانند زمانی که مادر به شدت عصبانی می شود و خوراندن آن شیر به نوزاد توصیه نمی شود چرا که تولد هزار بیماری را در پی دارد لذا آن شیر عصبانی را می دوشند و دور می ریزند وهنگام آرامش مادر مبادرت به نوشاندن شیر می کنند. اما مهم آنکه سید اسماعیل جرجانی در ذخیره خوارزمشاهی درگفتار پنجم اندر تدبیر پروردن طفلان در باب دوم اندر شیر دادن، گفته است:

 

یافته های حاصل از مطالعه 308 مورد آلرژی غذایی و 140 مورد آلرژی به بادام زمینی در میان 8205 کودک نشان می دهد، خوردن بادام زمینی در دوران بارداری خطر آلرژی را در نوزاد کاهش می دهد، در واقع کودکانی که در دوران جنینی، مادرانشان بادام زمینی یا مغز یا آجیل مصرف کرده اند، احتمال کمتری دارد تا به این غذاها آلرژی پیدا کنند.

 

تحقیقات اخیر نشان می دهد مواجهه مادران باردار با هوای آلوده، احتمال ابتلای کودک به سرطان را در دوران کودکی افزایش می دهد.

 

نوزادان خیلی زودرس، چنانچه از طریق زایمان واژینال به دنیا بیایند، دچار مشکلات تنفسی کمتری در قیاس با نوزادانی می شود که از راه سزارین به دنیا می آیند.

منبع: نشریه نگاه نوین

 

محققان در یک فرا بررسی که شامل 12 مطالعه بود، دریافتند زنان مبتلا به سرطان پستان که کاشت ایمپلنت پستان داشتند در مقایسه با زنانی که کاشت پستان نداشته اند، شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان پستان داشتند ، همچنین مشخص شد که میزان بقا بعد از سرطان پستان به طور معنی داری در زنانی که کاشت ایمپلنت پستان داشته اند پایین تر است

منبع: BMJ April 30,2013

 

تحقیقات کارشناسان بهداشت و سلامت درفرانسه نشان می دهد سیگارهای الکترونیک که بسیار مورد توجه جوانان برای ترک سیگار قرار دارد سرطان زاست. دولت فرانسه از ماه می استعمال این نوع سیگارها را دراماکن عمومی ممنوع کرده است.

 

نور مهم ترین سیگنال محیطی برای تنظیم چرخه شبانه روزی محسوب می شود. لذا این سوال مطرح می شود که آیا مواجهه شبانه با نور می تواند باعث تغییر چرخه شبانه روزی و خلق باشد؟ در این مطالعه یک ماهه، خوکچه های هندی ماده شب ها درمعرض تاریکی، نور ضعیف آبی(حداکثر طول موج حدود 480 نانومتر)، نور ضعیف سفید (وسیع الطیف از جمله شامل نور آبی) یا نوز ضعیف قرمز( طول موج بیش از 600 نانومتر) قرار گرفتند.

 

مصرف دارچین با کاهش قابل توجه قندخون و چربی همراه است. به گفته محققان مصرف 120 میلی گرم تا 6 گرم در دسی لیتر دارچین برای مدت18-4 هفته با کاهش قابل توجه قند خون ناشتا همراه است، این در حالی است که این ادویه تاثیر قابل توجهی روی کاهش هموگلوبین گلیکوزیله ندارد. دارچین همچنین با کاهش کلسترل تام، تری گلیسرید وLDL  همراه بوده و با افزایش HDL همراه است.

 

کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع دو که صبحانه مفصل که سرشار از چربی و پروتئین است مصرف می کنند بهتر از افرادی است که صبحانه ای کم حجم و کم کالری مصرف می کنند. به گفته محققان هموگلوبین A1c ، فشارخون سیستولیک و نمره گرسنگی در افرادی که صبحانه کامل و مفصل مصرف می کنند به طور

 

اولین مورد ملانومای بدخیم در هنگام برداشتن تاتو با لیزر کشف شد. ملانوم بدخیم ممکن است بر روی خال های موجود در یک خال کوبی که در حال برداشته شدن بالیزر هستند ایجاد شود. دانشمندان می گویند برداشتن تاتو با لیزر می تواند سبب ابتلا به سرطان پوست شود.

 

پژوهشگران هشدار می دهند که مصرف زیاد گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده شانس ابتلا به سرطان کولورکتال را افزایش می دهد. مصرف این گوشت ها همچنین با افزایش خطر مرگ و میر به همه دلایل و بیماری های قلبی عروقی همراه است.

 

بررسی های تازه نشان می دهد غلات غنی از فیبر در کاهش خطر ابتلا به دیابت مؤثر است. به گفته محققان احتمال ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی در افرادی که رژیم غذایی آنان سرشار از فیبر و غلات نظیر غلات صبحانه و برنج قهوه ای است، کمتر است.

 

تحقیقات جدید نشان می دهد لامپ های LED  که تحت عنوان لامپ های دوستدار محیط زیست از آنها نام برده می شود می تواند به بینایی شما آسیب برساند . به گفته محققان قرار گرفتن در معرض تابش نور این لامپ می تواند با پیامدهای جبران ناپذیری همراه باشد که موجب آسیب دیدگی شبکیه می شود . با توجه به این که مصرف انرژی در این لامپ ها در مقایسه با لامپ های معمولی تا85 درصد کمتر بوده و هر کدام از این لامپ ها برای ده سال قابل استفاده است در سال های اخیر استفاده از این لامپ ها به عنوان جایگزین مناسبی برای لامپ های معمولی مورد توجه قرار گرفته است

 

افراد مسنی که سن بالای 70 سال دارند و روزانه بین 2100 تا 6000 کالری انرژی از طریق مصرف خوراکی های بیش از حد دریافت می کنند. در معرض خطر دو برابر نقصان حافظه و فراموشی قرار دارند.

منبع:  نشریه نوین پزشکی – شماره 548 – 15 اردیبهشت 1392

 


گلپر یکی از معروف‌ترین گیاهان در طب سنتی برای درمان بیماری‌های گوارشی به‌خصوص نفخ محسوب می‌شود...

گلپر، هضم‌کننده غذا و تقویت‌کننده معده است. برای بهره بردن از خواص ضدنفخ گلپر، بهتر است یك گرم از پودر دانه‌های این گیاه را همراه رازیانه بعد از غذا و با آخرین لقمه به اندازه نصف قاشق غذاخوری بخورید.

 

بر اساس آخرين تحقيقات انجام شده مصرف «فست‌فود» خطر ابتلا به آسم پيشرفته را در نوجوانان و کودکان به ميزان قابل توجهي (تا 40درصد) افزايش مي‌دهد. اين تحقيق در 31کشور انجام شده است. بر اساس نتايج يک تحقيق که در 31 کشور جهان انجام گرفته مصرف «فست فود» همچنين احتمال آسم، رينيت (rhinitis) و اگزما را در ميان کودکان به طور قابل‌توجهي افزايش مي‌دهد.

 

افرادی که مقادیر زیادی غذاهای فرآوری شده و کم فیبر مصرف می کنند، در معرض خطر بالاتر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند؛ دلیل این امر آن است که غذاهای فرآوری شده، قند خون را به سرعت به مقدار زیادی بالا می برند.

منبع: هفته نامه نگاه نوین

 

ایسنا : یک متخصص تغذیه گفت: « به طور معمول ، نزدیک به 9 تا 10 درصد قند در فرمولاسیون نوشابه ها به کار می رود یعنی حدود 8 حبه قند به ازای یک لیوان ، یعنی افرادی که نوشابه را به مقدار زیاد مصرف می کنند هم از نظر بهداشت دهان و دندان در معرض  خطر هستند و هم اینکه یک بار اضافه انرژی را وارد بدن خود می کنند که احتمال ابتلا به اضافه وزن را افزایش می دهد . »

 

 

استفاده از مکمل ویتامین D در دوران بارداری یکی از مهمترین دلایل بروز آلرژی در کودکان است.

بین میزان غلظت ویتامین D در خون مادر و خون بند ناف نوزاد ارتباط مستقیم وجود دارد.
چنانچه میزان مصرف مکمل های ویتامین D در دوران بارداری کمتر باشد، احتمال وجود آلرژی در کودکان به خصوص در دوسال اول زندگی به مراتب کمتر است.

 

نگاه متخصص پوست

دکتر غلامحسین غفار پور عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گوید:

هورمون‌های مردانه از جمله تستوسترون که برخی ورزشکاران بدون اینکه از نظر پزشکی لازم باشد، به عنوان مکمل دارویی برای افزایش حجم ماهیچه‌های خود استفاده می‌کنند، عوارض مختلفی دارند که بخشی از این عوارض در پوست و مو اتفاق می‌افتد.

 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 4

معرفی

دکتر حسین روازاده

دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

زبان سایت

English Arabic French German Turkish Persian

جستجو گوگلدر سايت احياي سلامت
در كل اينترنت

تبلیغات

به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.

سایت رسمی دکتر روازاده , طب سنتی و حجامت و احیای سلامت و درمان مشکلات ناباروری

مرجع طب سنتی و دارو های گیاهی ، خواص حجامت مورد تایید دکتر روزاده

خواص حجامت و خواص زالو درمانی , درمان زود انزالی و مشکلات ناباروری مورد تایید دکتر روازاده