ورود به بانک پرسش و پاسخ
بنر
بنر
بنر
توصیه های بهداشتی: مصرف میوه چاپ فرستادن به ایمیل

اگرچه امروزه به با توجه به وجود میوه های گلخانه ای، در تمام فصول سال مي توانيم انواع ميوه ها را در دسترس داشته باشيم، اما همواره مصرف ميوه هاي فصل به دليل طعم و عطر طبيعي شان، دلپذير تر است. فصل تابستان نيز با ميوه هاي رنگارنگش يکي از پرطرفدارترين فصول سال از نظر تنوع ميوه هاست. ولی مانند مصرف دیگر مواد غذایی باید در مورد مصرف میوه ها نیز آگاهی بیشتری داشته باشیم تا با انتخاب صحیح نوع میوه های مفید و مناسب  و رعایت نکات مربوط به چگونگی مصرف آنها، بیشترین بهره را از این دسته از نعمتهای خداوند متعال که در اختیار بشر قرار داده است را ببریم.

باید بدانیم میوه فصل اقلیم  هر جایی برای افراد آن اقلیم مفید تر هستند.سه میوه موز، خیار و کیوی را مطلقاً مصرف نکنید و دلایل آن مشخص است. موز به خاطر این که از گاز اتیلن یا کاربید برای رسیدنش استفاده می کنند،سمی می شود ،اما اگر از روی درخت کنده شود، اشکال ندارد. دلیل عدم مصرف خیار نیز این است که خیارهای موجود در بازار که امروزه به عنوان میوه در مهمانی ها قرار می گیرد کال است و هر میوه کالی، سبب سوء هاضمه شده، بزدلی و ترسویی می آورد. اما خیار رسیده  باید به اندازه یک سوم خربزه بزرگ شود و بعد خورده شود (بنابراین خوردن گوجه سبز نیز تا زمانی که کال و نارس هست مضر می باشد). در مورد کیوی هم تا جایی که بررسی ها نشان می دهد باید گفت کیوی اصولاً میوه نیست و عوارض بدی دارد و انسان نباید آن را بخورد. باید متذکر شد که بدتر از خیارهای نارس بوته ای، خیارهای گلخانه ای (درختی) می باشند که ضرر بیشتر دارند.

 

توت فرنگی معمولاً آلرژی زا است و به صورت گلخانه ای تولید می شود که بسیار مضر است.سیب سرخ یا سیب زرد برای سلامتی مفید هستند، اما سیب سبز که در بازار هست و عموماً تولید اسراییل است  نیز مضر می باشد.

در مورد کیفیت مصرف میوه باید گفت اصولاً میوه هایی که هضمشان به هم نزدیک است می توانید با هم میل کنید. درصورت میل به خوردن چند میوه با هم می توانید آنها را کمپوت کنید تا زمان هضمشان نزدیک شود. اما هرگز میوه هایی که زمان هضم متفاوتی دارند را نباید با هم بخورید مثلاً سیب را نباید با پرتقال خورد، چرا که زمانهای هضمشان با هم فرق می کند.

نکته دیگر این که زمانی که میوه می خورید، چیزهای دیگر نخورید. مثلاً  غذا را با میوه با هم میل نکنید. سعی کنید چیزهای پخته را با نپخته هرگز مصرف نکنید.
ضمناً کسی که معده درد دارد اگر میوه بخورد مخصوصاً پرتقال، خیار یا کیوی، درد شدیدی خواهد داشت.

 

دیدگاه شما

افزودن نظر


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)

  معرفی

  دکتر حسین روازاده

  دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

  زبان سایت

  English Arabic French German Turkish Persian

  جستجو گوگل  در سايت احياي سلامت
  در كل اينترنت

  تبلیغات

  به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.

  سایت رسمی دکتر روازاده , طب سنتی و حجامت و احیای سلامت و درمان مشکلات ناباروری

  مرجع طب سنتی و دارو های گیاهی ، خواص حجامت مورد تایید دکتر روزاده

  خواص حجامت و خواص زالو درمانی , درمان زود انزالی و مشکلات ناباروری مورد تایید دکتر روازاده