ورود به بانک پرسش و پاسخ
بنر
بنر
بنر
توصیه بهداشتی: تدابیر مربوط به بیماران سرطانی چاپ فرستادن به ایمیل
برچسب ها: عسلآب چشمهدستگاه کبدیکبدسرطانپیشگیریسرطان کبدمسمومیتگشنیزروغن ضد سرطانگل گاو زبانآشگردوبادامپستهآب جوشیدهسبزی تازهسلامت کبدبیماری های کبدبیماریهاعرق کاسنیآب گرمپیشگیری از بیماریآب سالمآبلیموسالادتغذیه ی سالمتقویت قلبظروف سالمشربت عسلمغزهاآب عسلآب هویجاسفناجآویشنحب کبدبادام شیرینبیماریحب درد عرق رازیانهشربت زنجبیل و عسلماءالشعیرکاهوعامل بیماریبیماری جسمیآب میوهدرمان سرطانپیشگیری از سرطانخاکشیرتغذیهمغزیجاتآب چاه مغزپستهلیمو ترشضد سرطانماءالجبنآب پنیرسموم کبدتقویت کبدنمک سالمتدابیر حفظ سلامتیتدابیر تغذیهسبزی خرفهتغذیه سالمگسترش سرطانسلول های سرطانیخشکی کبددم کرده گل گاوزبانمغز بادامفواید مغز باداممسمومیت کبدیتدابیر مربوط به سرطانی هاتغذیه ی سرطانی هابیماران سرطانیبیمار سرطانی

بیماران سرطانی با رعایت تدابیر ذیل می توانند به بهبود وضعیت شان بسیار کمک نمایند. ضمناً در صورتیکه تمایل دارید تحت درمانهای طب سنتی قرار بگیرید با همه مدارک پزشکی با هماهنگی قبلی به مطب مراجعه نمایید.
1-    تغذیه سالم داشته باشید و مخصوصاً آب، نمک و روغن سالم مصرف نمایید و از مصرف غذاهای کارخانه ای به علت دارا بودن مواد نگهدارنده و افزودنیهای شیمیایی بپرهیزید.

2-    از غذاهاي سودازا مثل گوشت گاو، عدس، بادنجان، كلم، قارچ، سوسيس، كالباس، كنسرو، سيب زميني، نوشابه، پيتزا و ... به شدت پرهيز نمايید. منع سودازاها را نیز رعایت کنید که در مطلبی در قسمت توصیه های بهداشتی سایت  تحت عنوان "توصیه بهداشتی : منع سودازاها و توصیه هایی برای سودایی ها" درج شده است.
3-    از هر غذايي كه خون را غليظ كند مثل غذاهای خیلی چرب و غذاهاي سرخ كرده و سس و ماكاروني پرهيز كنند و یا مقدار خيلي كم مصرف شود.
4-    بايد غذاهايي مصرف شود كه خون سالم توليد كنند. از ميان گوشتها، گوشت بره گوسفند و بزغاله، گوشت پرنده ها مثل گنجشك و كبد و بلدرچين بسيار مناسب است تا هم خون صاف توليد كند و هم تقويت شويد.
5-     اكثر ميوه های شیرین مفيد است، ميوه هاي ترش مصرف نكنيد. كلاً چيزهاي ترش مثل زرشك و آلبالو و ساير ترشي ها برای شما مضر مي باشند. مصرف انار را قوياً توصيه مي كنيم اما ترش نباشد.
6-    مصرف سوپ و آش جو با سبزيهاي خنك مثل گشنيز و خرفه و اسفناج و كاهو بسيار مفيدند.
7-    از ميان حبوبات نخود زياد مصرف كنيد.
8-     عسل را هر روز در برنامه غذايي خود قرار دهيد.
9-    پسته و بادام و فندق و گردو در حد اعتدال و به صورت تازه مصرف كنيد.
10-     هر روز آب هويج و آب سيب یک لیوان مصرف نمایید.
11-    كاهو و اسفناج و سبزي خرفه و گشنيز نافع و مناسب هستند.
12-    ماء الشعیر طبی (آبجو) برایتان خیلی مفید است.
13-    دم كرده گل گاوزبان با ليمو عماني و عسل هر شب يك ليوان ميل كنيد.
14-    حتماً بايد معده اصلاح شود. غذا را خوب بجوید، آب و نوشيدني وسط غذا نخورید. اول و آخر غذا كمي نمك ميل كنید.
15-    در صورتيكه يبوست هم دارید هر روز صبح يك ليوان خاكشير با آب داغ و عسل ميل كنید.
16-     سياهدانه، رازيانه و آويشن را آسياب كرده بعد از هر غذا يك قاشق چايخوري ميل كنید.
17-    حرارت كبد را با خوردن عرق كاسني پايين بياوريد. عرق كاسني را قبل از هر غذا ميل كنيد.
18-    مسائل عصبي و فشارهاي روحي را در نظر بگيريد و رفع نماييد. باید اطرافیان صميمانه به شما محبت كنند و محبت خود را در كلام و سخن ابراز نمايند. تفريح و رفتن به طبيعت و مسافرت را فراموش نكنيد. فضاي زندگي خانه را فضايي آكنده از شادي توأم با معنويات بنماييد. در صورتيكه اختلال خواب و يا استرس عصبي وجود دارد هر شب دم كرده گل گاوزبان و سنبل الطيب ميل کنید.
19-    در صورتیکه شیمی درمانی شده اید، برای رفع اثرات آن توصیه می گردد  با توجه به اینکه شیمی درمانی باعث افزایش حرارت و خشکی بدن می شود، مصرف آب انار و آش جو برای کاستن از عوارض آن مفید است. تغذیه سالم داشته باشید و از خورشتهای با گوشت گوسفندی میل نمایید. عسل فراوان بخورید.
20-    یکی از داروهای بسیار مفید برای شما ماءالجبن (آب پنیر) است. هر روز صبح ناشتا 2 ليوان ماءالجبن (هر نيم ساعت يك ليوان) ميل كنيد.
روش تهیه: 2 لیوان شیر را بجوشانید و در حال جوش یک قاشق سرکه خانگی به آن بزنید تا شیر ببرد. شعله را خاموش کنید و یک ساعت بعد آنرا صاف کنید، مایع حاصله را آب پنیر می گویند. (شرح کامل در قسمت فرهنگ واژگان و اصطلاحات سایت تحت عنوان "دستور تهیه ماء الجبن" درج شده است)
21-    در صورتي كه برای شما عقيقه نكرده اند حتماً گوسفندي را عقيقه كنيد. اميد به خداوند در شفاي بيماري انشاءا... معجزه مي كند.

و اگر بیمار خانمی مبتلا به سرطان سینه است، توصیه ذیل نیز رعایت شود:

22-    در روابط جنسي دقت شود كه اگر مشكلي وجود دارد رفع شود. مثلاً اگر همسر بیمار مبتلا به انزال زودرس است درمان كند و حداقل هفته اي دو بار نزديكي داشته باشند، نزديكي مناسبي كه بیمار به اوج لذت جنسي برسد.

 

دیدگاه شما

Feed
 1. سلام.ممنون خیلی خوب بود.بسیار متشکرم.خداوند اجرتان دهد
 2. کمال تشکر را دارم خیلی مفید بود;-)

افزودن نظر


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)

  معرفی

  دکتر حسین روازاده

  دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

  زبان سایت

  English Arabic French German Turkish Persian

  جستجو گوگل  در سايت احياي سلامت
  در كل اينترنت

  تبلیغات

  به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.

  سایت رسمی دکتر روازاده , طب سنتی و حجامت و احیای سلامت و درمان مشکلات ناباروری

  مرجع طب سنتی و دارو های گیاهی ، خواص حجامت مورد تایید دکتر روزاده

  خواص حجامت و خواص زالو درمانی , درمان زود انزالی و مشکلات ناباروری مورد تایید دکتر روازاده