ورود به بانک پرسش و پاسخ
بنر
بنر
بنر
احمدی‌نژاد: طب سنتی ایران احیا شود چاپ فرستادن به ایمیل

 

رئیس جمهور گفت: صهیونیست‌ها و سرمایه‌دارن غربی همه مفاهیم انسانی و فرهنگی در دنیا را به گونه‌ای تغییر داده‌اند که امروز موضوع درمان در دنیا کاملاً یک کار تجاری به شمار میرود و ما باید تلاش بکنیم تا با تغییر این نگاه، طب سنتی خود را احیا کنیم.
به گزارش فارس محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور شامگاه دیروز (سه

شنبه) در دیدار با حسن عبدالرزاق جزایری مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه موضوع سلامت از مهم‌ترین مسائل انسانی به شمار می‌رود و اگر انسان سالم نباشد، کارکرد دیگری نخواهد داشت و سایر استعدادهای او نیز امکان شکوفایی پیدا نخواهد کرد، گفت: در بخش سلامت اولویت با پیشگیری است که به هر میزان در این بخش سرمایه‌گذاری شود کم بوده و ارتقاء این بخش نیازمند آموزش، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه امروزه در دنیا عده‌ای وجود دارند که از سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری ناراضی هستند، چرا که نگاه تجاری به بخش سلامت دارند، تصریح کرد: درمان و پزشکی یک اقدام انسانی است و در فرهنگ اسلامی طبابت کاری مقدس و خدمتی والا بشمار می‌رود که طبیبان بخاطر انجام آن هیچگاه پولی دریافت نمی‌کردند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تجربیات قابل توجهی در بخش سلامت و درمان به دست آورده و به سرعت در حال پیشرفت است، گفت: آمادگی داریم این تجربیات را برای استفاده سایر کشورها در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار دهیم و این سازمان نیز می‌تواند با گسترش همکاری‌ها سرعت این پیشرفت‌ها را روزافزون کند.

 

احمدی‌نژاد گفت: باید طب سنتی خود را که با فرهنگ خودمان همخوانی دارد و طبیعتاً ارزانتر و مفیدتر است احیاء کنیم و گرنه باید در آینده بیشتر از حال حاضر دارو به کشور وارد کنیم. در این دیدار حسن عبدالرزاق جزایری مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت با تجلیل از اهمیت دادن جمهوریاسلامی ایران به موضوع بهداشت و سلامت مردم و توجه به بخش آموزش پزشکی، گفت: امروزه سلامت و بهداشت تنها محدود به بیمارستان‌ها، پزشکان و دارو نمی‌شود و باید در حوزه‌های دیگر مرتبط با سلامت مردم از جمله امنیت جاده‌ای تلاش گسترده‌ای در کشورها انجام شود.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه سیستم نظارتی جمهوری اسلامی ایران برای پیشگیری از وقوع بیماری و انتشار آن بسیار قوی است، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به تحریم های اعمال شده توانسته است پیشرفت‌ و عملکرد قابل توجهی در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشد.

 

منبع:http://www.jahannews.com/vdcaein6u49nae1.k5k4.html

 

دیدگاه شما

Feed
 1. سلام علیکم پروردگارامقام معظم رهبری واقای احمدی نژادرامحافظت فرماکه شرایط را برای فعالیت اندیشمندانی مانند اقای دکتر روازاده فراهم نمودند .باتشکر فراوان از حکیم گرانقدراقای دکنر رو:-):-)ازاده

افزودن نظر


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)

  معرفی

  دکتر حسین روازاده

  دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

  زبان سایت

  English Arabic French German Turkish Persian

  جستجو گوگل  در سايت احياي سلامت
  در كل اينترنت

  تبلیغات

  به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.

  سایت رسمی دکتر روازاده , طب سنتی و حجامت و احیای سلامت و درمان مشکلات ناباروری

  مرجع طب سنتی و دارو های گیاهی ، خواص حجامت مورد تایید دکتر روزاده

  خواص حجامت و خواص زالو درمانی , درمان زود انزالی و مشکلات ناباروری مورد تایید دکتر روازاده