ورود به بانک پرسش و پاسخ
بنر
بنر
بنر
زود انزالی عارضه استمناء: چاپ فرستادن به ایمیل

یکی از معضلاتی که در پزشکی جدید هم با آن مواجه هستند اختلالات جنسی است و زود انزالی که یکی از عوارض عادت زشت و ناپسندیده استمناء است، از مهمترین آن اختلالات محسوب می شود.

ریشه یابی و علت بروز استمناء و زود انزالی:
این موارد پایه های روانی دارند و اختلالات روانی عمیقی در افرادی که دچار این مشکل می شوند وجود دارد، چرا که این افراد، افرادی هستند که در پیشینه زندگیشان توان ارتباط اجتماعی درستی نداشته اند یا در محیط ناسالمی زندگی کرده اند و یا در شرایط تربیتی قرار گرفته اند که از طرفی انگیزشهای جنسی و از طرفی سرخوردگی اجتماعی وجود داشته و توان رسیدن به این انگیزشهای جنسی و برآورده کردن آنها و ارتباط درست را نداشته اند و مجبور به پنهان کاری شده اند وقتی پنهانکاری جنسی و استمناء اتفاق می افتد به این معنا است که شخص خودش را با یک عامل ساده و غیر طبیعی ارضاء می کند و این کار به شکل عادتی ناپسند و زشت برای او در می آید.
حال این افراد وقتی مواجه با عامل طبیعی می گردند چون میزان تحریک خیلی بیشتر از عادت قبلی آنها بوده است، به علت پاسخگویی خیلی شدید، دچار اختلال زودانزالی می گردند.
بنابراین پدیده استمناء و زودانزالی را با هم باید مدنظر قرار داد چرا که دو پدیده وابسته به هم می باشند.

درمان زودانزالی و توصیه های مربوطه:

برای درمان این افراد می بایست دو کار انجام گردد:
اول انجام مشاوره روان شناختی درست به معنای دینی آن (نه به معنایی که امروزه رایج می باشد).
در مشاوره با آنها متوجه یک ضعف عظیم شخصیتی می شوید که این ضعف بزرگ شخصیتی را فرد بیمار در حالت انزال و پنهانکاری جنسی جبران می کند و یک عدم اعتماد به نفس، یک نوع گیر روانی و روحی و یک نوع عقده عاطفی زندگی گذشته اش هست که باید روی آن کار شود.
این عدم اعتماد به نفسی که باعث این پنهان کاری می شود منجر به زودانزالی نیز خواهد شد.
پس یک عدم اعتماد به نفس هست که علتش سابقه قبلی است و شامل دو سری شخصیت هستند:
یک سری شخصیتهایی که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، مثلاً فرزند محبوب خانواده بوده و خیلی قابل توجه قرار گرفته و همیشه نیازمند به یک حمایت بوده و ترس از بروز و نشان دادن خودش را داشته، چرا که به او آموخته اند باید تحت محافظت باشی، باید مادر و پدرت حواسشان به شما باشد، اینها در نتیجه معمولاً به پنهان کاری جنسی و زودانزالی مبتلا می شوند.
عکس این هم صادق است، در برخی از خانواده ها به علت بدرفتاری و خشونت بسیار زیادی که با فرزندشان می کنند، فرزند خانواده اعتماد به نفسش را از دست می دهد و مجبور به پنهان کاری می گردد. برای ارضاء خصوصیتهایش اینها نمی توانند با پدر و مادر و اطرافیانشان احساس و عاطفه خود را بیان کنند و از طرفی دیگر سرخورده هستند و این سرخوردگی باعث می گردد تا به استمناء پناه ببرند و وقتی به خود ارضایی پناه می برند بعد از مدتی آستانه تحریک پذیری پائین می آید و به محضی که ازدواج می کنند با کوچکترین تماس دچار زودانزالی می شوند، لذا یک پایه اصلی درمان این افراد که امروزه از آن غافل شده اند، انجام مشاوره دینی است که باید مرکزی ایجاد گردد تا در این مرکز به آنها رسیدگی شود.

بحث دوم درمان کارکرد سیستم تناسلی آنها است، باید کاری کرد که این سیستم مقداری کند شود و در واقع مقداری استحکام آن بیشتر شود چرا که شلی و سرعت باعث می گردد انزال صورت بپذیرد، در طب سنتی داروهایی هست که به صورت موضعی یا خوراکی استفاده می کنند تا آستانه تحریک را پایین بکشد، استفاده موضعی دارو در ناحیه دستگاه تناسلی باعث می شود قسمتهای تحریک پذیر آستانه اش پایین بیاید و این خون رسانی به شکل مداوم در داخل دستگاه تناسلی باقی بماند و آلت تناسلی آمادگی را برای خود حفظ می کند و از طرفی داروهای خوراکی نیز همین طور عمل کرده تا شخص بیمار توانایی اش را در هنگام نزدیکی جنسی دوباره بدست آورد.

قدرت نعوظ هم به عواملی بستگی دارد که این عوامل در طب سنتی خیلی جایگاه درمانی دارد، قدرت نعوظ با زودانزالی دو بحث جداست اگر چه ممکن است با هم نیز اتفاق بیافتد یعنی فردی در حالی که زودانزالی دارد، قدرت نعوظ کاملی را هم نداشته باشد چون وقتی تحریک پذیری خیلی بالا است، دستگاه تناسلی امکان نعوظ کامل را پیدا نمی کند و به محض تحریک، خروج مواد تناسلی اتفاق می افتد و دیگر دستگاه تناسلی امکان انجام نعوظ را ندارد که این در حالتی است که زودانزالی خیلی شدید باشد، البته روشهای جانبی برای درمان هست از جمله کمک کردن همسر، گرفتن دستگاه تناسلی با دست و بعد قطع کردن بعد از یک مدت و .... که البته این موارد درمان اساسی محسوب نمی شوند و نیاز است به صورت اساسی تر مشکل را حل کنیم.
عدم نعوظ کامل می تواند به علت آسیب اعصاب آلت تناسلی بر اثر استمنا و یا دلایل دیگر نیز اتفاق بیافتد در این نوع هم روغن مالی آلت و استفاده از غذاهای مقوی کمک کننده است.

 

 

مدل علت پنهان کاری جنسی (استمناء) و زودانزالی

مقاله زود انزالی

 

دیدگاه شما

Feed
 1. یک مژده برا همه دارم. بخصوص همه ی اونایی که از بیماری استمنا رنج می برن. با پناه بردن به خدا، سروقت نماز خوندن، کارکردن با ذهن و آماده شدن برای مقابله با حمله ی شیطان،خواندن زیارت عاشورا، زیارت جامعه کبیره و نماز شب، روزه گرفتن (حداقل هفته ای یکی دو روز) و بعد از همه ی اینها، تحمل یک سختی کوچک که باید توام با بیرون انداختن افکار مربوطه از ذهن و البته دست نزدن به آلت تناسلی باشه، میشه استمنا رو ترک کرد. این حرفا شعار نیست. اونایی که ناامید شدن، نگران نباشید، این یک پیشنهاد واقعی است. موفق باشید
 2. با سلام خدمت استاد عزیز، مدل را به خوبی توضیح دادید، ولی یک راهکار درمانی که بتوان از آن استفاده کرد را نگفتین! لطفا یک راهکار درمانی موثر برای زودانزالی بیان کنید. با تشکر.

افزودن نظر


  • >:o
  • :-[
  • :'(
  • :-(
  • :-D
  • :-*
  • :-)
  • :P
  • :\
  • 8-)
  • ;-)

  معرفی

  دکتر حسین روازاده

  دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

  زبان سایت

  English Arabic French German Turkish Persian

  جستجو گوگل  در سايت احياي سلامت
  در كل اينترنت

  تبلیغات

  به زودی امکان پذیرش تبلیغات فراهم میگردد.

  سایت رسمی دکتر روازاده , طب سنتی و حجامت و احیای سلامت و درمان مشکلات ناباروری

  مرجع طب سنتی و دارو های گیاهی ، خواص حجامت مورد تایید دکتر روزاده

  خواص حجامت و خواص زالو درمانی , درمان زود انزالی و مشکلات ناباروری مورد تایید دکتر روازاده